Chytrý dům (Přátelský dům ASSIDU se systémem LOXONE)

Chytrý, nebo inteligentní dům?

Zastáváme názor, že domy mohou být a často jsou chytré. Avšak tvrdit o nich že jsou inteligentní považujeme za poněkud troufalé. Především proto, že inteligence, jako termín z oboru psychologie a sociologie je spojována se schopnostmi lidí, jako je například rozeznání řádu od chaosu, účelností jednání, zpracování informací a dojmů a přizpůsobení se jim.

Přesto, že části námi instalovaných systémů vykazují některé z uvedených znaků inteligence, nepovažujeme je za nic víc něž, programovatelné logické automaty. Tedy jednoduché počítače, které vykovávají samy to, co je my společně s Vámi naučíme.

A je úplně jedno, jestli budeme chtít po systému udržovat teplotu v bazénu s přesností 0,1 stupně celsia, nebo ovládat žaluzie podle dráhy slunce. Naším cílem je vytvořit pro Vás přátelský dům.

Přátelské domy od Assidu s řídícím systémem LOXONE.

Náš přátelský dům se systémem LOXONE Vám ráno zatopí na teplotu, která Vám vyhovuje. Rozeznává pracovní dny, víkendy. Přes den v nepřítomnosti omezí vytápění. Odpoledne Vás přivítá příjemnou teplotou, večer Vám osvětlí zahradu, schody. A když jdete večer spát, tak potom celý dům stiskem jediného tlačítka uspí.

A jak to všechno dělá?

Tak si vezměte například žaluzie. Ráno žaluzie automaticky vyjedou, aby se místnosti optimálně ohřály. V poledne, když stoupne teplota na určitou úroveň, se žaluzie automaticky zatáhnou, aby nám pomohly ušetřit energii – například v létě za spuštění klimatizace. Samozřejmě můžeme naše žaluzie kdykoliv ovládat pomocí vypínačů nebo třeba smartphonu. Většinou ale zůstávají celé dny bez našeho zásahu.

Přátelský dům od Assidu se systémem LOXONE vám navíc nabízí propojení domácího alarmu JABLOTRON, nebo kamerovky a Vy když budete chtít, můžete mít vše pod kontrolou. Na mobilu, či tabletu. Ale většinou nebudete a dům se tak postará sám o sebe.